American Health Quackery Przewodnik po Amerykańskim Towarzystwie Lekarskim Zbiór historycznych danych o oszustwach zdrowotnych i medycynie alternatywnej

James Harvey Young, autor książki American Health Quackery i emerytowany profesor historii na Emory University, to żywa legenda dla jego pełnego wdzięku i klarownego kronikarza szarlatanów. Jego nieustanne wysiłki mające na celu edukację rządowych regulatorów i opinii publicznej na temat oszustów oszustów obejmują dwie wspaniałe książki: The Toadstool Millionaires (Princeton, NJ: Princeton University Press, 1961) oraz The Medical Messiahs (Princeton, NJ: Princeton University Press, 1967). Ta nowa książka jest godnym dodatkiem do tej pracy. Z jego prologu zawierającego Cytaty o szkodzie do 14 rozdziałów – w tym Folk into Fake , Rozporządzenie o cudach zdrowia , Marketing leków patentowych w Springfield w Lincoln , Laetrile w historycznej perspektywie oraz AIDS i Zwodnicze terapie – łączy wcześniejsze oszustwa z najnowszymi alternatywnymi terapiami (dla których czyta się alternatywy dla odpowiedzialnej terapii ). Można mieć tylko nadzieję, że członkowie Kongresu i ci, którzy zagłosują na urząd, przeczytają tę książkę. Gdyby zrobili to tak wcześnie w 1992 roku, moglibyśmy nie widzieć oszukanego Kongresu, za namową byłego kongresmana, który został potraktowany przez alternatywnego praktyka, wymagającego od National Institutes of Health zmarnowania 2 milionów W latach 1992 i 1993 próbowano zatwierdzić alternatywne terapie i wymagać włączenia do swojej komisji nie tylko byłego kongresmana, ale także pewnej liczby osób, które zarabiają na życie, promując zdrowie, w tym jeden z byłego kraju byłego kongresmena.
Spośród cytowanych przez Younga Quotations on Quackery szczególnie trafiłem na jego cytat z Arthura Williama Meyera ( The Vogue of Quackery. Medical Journal and Record 1927; 125: 736): Bravado, self-laudation, gotowy dowcip i podwójny język przebiegłość, wiedza o słabościach ludzi, przytępione sumienie i nieznajomość tego, w czym twierdzili, że kompetencja zawsze charakteryzowała szarlatana.
Przewodnik po Amerykańskim Towarzystwie Lekarskim Zbiór Historycznych Oszustw Zdrowia i Medycyny Alternatywnej jest dokładnie tym, co mówi jego tytuł. Jako taki, jest to przydatny zasób dostępny w bibliotece twojej instytucji, ale nie w twoim własnym, chyba że często piszesz na temat oszustwa zdrowotnego. Niestety, książka nie informuje czytelników o istnieniu innych (i bardziej aktualnych) podstawowych materiałów źródłowych dotyczących oszustw zdrowotnych, szarlatanów i medycyny alternatywnej , takich jak dostępne materiały źródłowe, wydanie szóste (dostępne od Rady Narodowej) przeciwko Centrum ds. Oszustwa Zdrowia, 3521 Broadway, Kansas City, MO 64111) lub obszerne archiwa Food and Drug Administration. Jego Wybrane książki do dalszej lektury kończy się w 1987 r., A więc nie wspomina o trzech doskonałych książkach: Schematy zdrowia, Oszustwa i oszustwa Stephena Barretta i redaktorów Consumer Reports (Mount Vernon, NY .: Consumers Union, 1990), Ukryta agenda: krytyczne spojrzenie na alternatywne terapie medyczne Davida i Sharon Sneed (Nashville: Thomas Nelson, 1991) oraz wspaniały przewodnik dla konsumentów dotyczący medycyny alternatywnej: dokładne spojrzenie na homeopatię, akupunkturę, uzdrawianie wiary i inne Niekonwencjonalne zabiegi Kurta Butlera (Buffalo, NY: Prometheus Books, 1992) Co więcej, nie wymienia nawet doskonałego sześciostronicowego exposé autorstwa Andrew Skolnicka z medycyny ajurwedyjskiej, opublikowanego w czasopiśmie Journal of the American Medical Association ( Maharishi Ayur-Veda: program marketingowy guru obiecuje światu wieczne doskonałe zdrowie. 1991) ; 266: 1741-50), lub artykuł Skolnick s Science Writers The Maharishi Caper: JAMA Hoodwinked (ale tylko na jakiś czas), opublikowany jesienią 1991 (39: 5-7) i ponownie opublikowany na wiosnę 1992 r. Sceptyk Inquirer (16: 254-9). Artykuły Skolnicka stanowią piękny przykład tezy Younga (i Abrahama Lincolna), że możesz czasem oszukiwać wszystkich ludzi, możesz nawet oszukać niektórych ludzi przez cały czas, ale nie możesz oszukać wszystkich ludzie cały czas.
Victor Herbert, MD, JD
Mount Sinai School of Medicine, Nowy Jork, Nowy Jork 10029

Powołanie się na artykuł (1)
Zamknij Cytowanie artykułów
[podobne: pościel elway allegro, przychodnia dla dzieci warszawa, leczenie po amputacji palca ]