Naturalne przyczyny: śmierć, kłamstwa i polityka w amerykańskim przemyśle suplementów witaminowych i ziołowych

Sekcje zdrowotne księgarń są przepełnione książkami promującymi stosowanie ziołowych i innych naturalnych środków, ale zawierają niewiele takich, które ujawniają niebezpieczeństwa i niepewne działanie tych produktów. Naturalne Przyczyny umiejętnie splatają historie osób, które zostały skrzywdzone przez takie produkty, z opisem politycznych machinacji, które pozwoliły ich producentom rozwijać się w ciągu ostatniej dekady. Autor, Dan Hurley, dziennikarz i reporter śledczy, napisał wciągającą książkę, która powinna pomóc zrekompensować bezkrytyczną promocję tych produktów w książkach i innych mediach. Relacje, które on opisuje są udokumentowane na 34 stronach referencji. Prolog książki odnosi się do doświadczenia kobiety, która zastosowała dwa leki ziołowe, bloodroot i Cansema, aby leczyć zmiany na nosie. W wyniku tego miękka tkanka jej nosa stała się nekrotyczna i odpadła. Od tamtej pory przeszła sześć operacji rekonstrukcji nosa, a kolejne będą konieczne do ukończenia tego procesu. Hurley opisuje podobne incydenty dotyczące chrząstki rekina, L-tryptofanu, kavy, dziurawca i innych tak zwanych naturalnych metod leczenia. Wiele produktów o nieudowodnionej skuteczności i bezpieczeństwie jest sprzedawanych przez firmy prowadzone przez osoby, które nie mają żadnego wykształcenia naukowego lub medycznego, a niektóre z nich zostały oskarżone lub skazane za przestępstwo. Te firmy pozostają w biznesie, ponieważ FDA i Federalna Komisja ds. Handlu nie mogą monitorować dziesiątek tysięcy produktów na rynku, a uprawnienie FDA do tego jest ograniczone przez ustawę o suplementach diety i zdrowia (DSHEA) .
Jak wskazuje Hurley, uchwalenie w 1994 r. DSHEA, nazwane przez New York Times Ustawą o ochronie oleju węża z 1993 r. , Otworzyło rynki na sprzedaż naturalnych zabiegów. Po jego przejściu sprzedaż tych produktów wzrosła z około 4 mld USD w 1994 r. Do 20 mld USD do końca 2000 r .; Dowody ich szkodliwych skutków również zamontowane. Naturalne zabiegi są stosowane jako leki w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Oznaczenie ich jako suplementów diety w DSHEA było świetną taktyką branżową, która pozwoliła w dużym stopniu uniknąć tych regulacji przez FDA i dała konsumentom pogląd, że są to bezpieczne i delikatne produkty. W rozdziale 4 książki Hurley opisuje kampanię, która doprowadziła do przejścia przez DSHEA. Branża sponsorowała wprowadzające w błąd reklamy, ogłaszając, że FDA zamierza ograniczyć dostęp do witamin i minerałów. Typowa reklama brzmiała: Napisz dziś do Kongresu lub pocałuj swoje suplementy na pożegnanie! Sklepy ze zdrową żywnością dostarczyły listy do wysłania pocztą do Kongresu, a aktor Mel Gibson zagrał w reklamie telewizyjnej, która pokazała zespół SWAT atakujący jego dom i konfiskatę. jego witaminy.
W końcowej części książki Hurley proponuje 13 inicjatyw mających na celu ochronę społeczeństwa. Obejmują one poprawę regulacji w zakresie wytwarzania i etykietowania suplementów, wymagające dowodu bezpieczeństwa przed wprowadzeniem suplementów do obrotu oraz przyznania FDA większych zasobów i uprawnień do regulowania suplementów. Wiele z tych wartościowych propozycji zostało wcześniej przygotowanych przez organizacje medyczne i rzeczników konsumentów Hurley również krótko zastanawia się nad rolą konsumentów, którzy akceptują firmy zajmujące się oświadczeniami zdrowotnymi na temat swoich produktów. Uważam, że jest to sedno problemu, a zapewnienie społeczeństwu obiektywnych i dokładnych informacji jest równie ważne jak lepsze uregulowania prawne.
Chociaż Naturalne Przyczyny są pisane dla ogółu społeczeństwa, zawiera informacje, które mogą być nieznane uczniom i praktykom medycyny. Jest to bardzo potrzebna korekta promowania tak zwanych naturalnych terapii przez programy medycyny integracyjnej w niektórych szkołach medycznych oraz przez pracowników służby zdrowia, którzy błędnie uważają, że leki ziołowe i suplementy diety są nieszkodliwe. Książka zasługuje na szerokie grono odbiorców.
Donald Marcus, MD
Baylor College of Medicine, Houston, TX 77030
[email protected] tmc.edu
[więcej w: gotowość szkolna dziecka 5 letniego, laserowe wybielanie zębów przeciwwskazania, zarobki ratownika medycznego ]